Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.
Letní dovolená - Turistika a příroda

800px-zellamsee_uferpromenade_grandhotelV celé oblasti Zell am See je nádherná příroda. Všude kolem jsou překrásná panoramata a hlavně je tu mnoho tras pro turisty různého zaměření i různé fyzické kondice. Vydejte se také na výlet. Odměnou vám bude krásná příroda a výhledy do okolí, ze kterých se vám bude tajit dech…

Výlet kolem jezera

Chcete-li si udělat zhruba tříhodinovou procházku, projděte se kolem jezera Zeller See. Výchozím bodem pro tento výlet je centrum Zell am See. Odtud půjdete k západnímu břehu jezera a následně k severnímu břehu. Nad vámi se bude tyčit pohoří Steinemes Meer, takže se můžete kochat nejen pohledem na samotné jezero.

Podívat se během své cesty můžete k zámku Prielau. Dále se vydáte kolem Landestegu u obce Thumersbach, který je na východním břehu. Pokračujte dál až k promenádě u koupaliště Erlberg. Na své cestě také budete míjet bažiny Zeller Moos, což je chráněná oblast. Posledním bodem vašeho okruhu bude Seepromenade.

Budete-li během cesty unaveni, není problém se zastavit v některé z četných hospůdek či kaváren, kde dočerpáte další energii na cestu.

Bruslení596104_roller_skating_couple

V Zell am See a v jeho okolí si užijete také na in-line bruslích. Nejoblíbenější je snad trasa kolem Zellamského jezera. Vhodná je především Tauernská cyklostezka.Výhodou je, že tato cyklostezka je vybavená lavičkami, odpočívadly i četnými možnostmi občerstvení.

Příjemný je hlavně úsek Zell am See - Kaprun. Dobruslete až ke zdejší vodní elektrárně, která je zajímavým dílem.

V celém okolí najdete mnoho tras, na kterých můžete projet desítky kilometrů na kolečkových bruslích.