Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Náhorní plošina Schmittenhöhe800px-1319_-_zell_am_see

Schmittenhöhe představuje nejvyšší vrchol tohoto výletu. Najdete ho ve výšce 1 965 m.n.m. Cesta k tomuto cíly vám bude trvat zhruba 3 - 3,5 hodiny.

K Schmittenhöhe se dostanete cestou Schmittenweb. Jde o cestu alpského typu a je přehledně značená.

Výstup není příliš obtížný, ale chcete-li si přeci jen zkrátit cestu, můžete se nahoru nechat vyvést lanovkou.

Samotný výstup začíná u údolí stanice lanovky Schmittenhöhe. Před lanovkou najdete odbočku k hostinci Mittelstation. Zde si klidně odpočiňte a dejte si něco dobrého. Ještě vás čeká stoupání. Další chatou, ve které se můžete občerstvit na vaší cestě, je Glocknerhaus.

Půjdete dál přes vyvýšeninu Dümberger Ecks (1 711 m). Tu obejděte z pravé strany a pokračujte k hostinci Breiteckalm, který je ve výšce 1 770 m. Pak už vás bude čekat jen poslední část výstupu. Zamiřte na severozápad k sedlu Kettingtörl se salaší Kettingalm a pak už jen vystoupejte strmou cestou na vrchol.

Cestou dolů můžete použít lanovku, ale pokud se chcete ještě projít zvolte cestu Höhenpromenade. Ta vede přes vrchol Sonnkogel (1 856 m).