Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Nikolaus-Gaßner-Promenade800px-1281_-_zell_am_see_-_dreifaitigkeitsgasse

I tento výlet začíná v městečku Zell am See. Odtud se vypravíte ulicí Mozartstraße ke křižovatce u promenády Nikolaus-Gaßner-Promenade. Zajímá vás, kým byl člověk, po kterém byla pojmenována tato promenáda? Jde o člověka, který se velmi výrazně zasloužil o rozvoj turistického ruchu v okolí Zell am See. Jeho zásluhou bylo zpřístupněné Kaprunské údolí.

Touto trasou se můžete dostat k jezernímu výběžku a odtud se vrátit zpět do Zell am See, ale lze také pokračovat dál až k občerstvení Bergheim. Přes další občerstvení Ebenbergalm (nejvyšší vrchol túry - 993 m) se dostanete na místo, odkud budete mít nádherný výhled na údolí Zeller Tal. Z tohoto místa pokračujte pod zdejší lanovku a do Zell am See se dostanete strmou cestou.

Tento výlet vám zabere cca 2 hodiny.