Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Údolí Schmittental

800px-1320_-_zell_am_see

Dalším příjemným výletem, který můžete podniknout z centra Zell am See, je směrem k údolí Schmittental. Tato procházka vám bude trvat zhruba dvě a půl hodiny.

Ze Zell am See půjdete západním směrem k rozcestí Köhlergrabenweg a promenády Gaßner-Promenade. Pokračujte na jih, kde je údolí Schmittental. Projdete okolo pramenu Stefanibrunner. Zde máte možnost občerstvení a také tu můžete sestoupit k autobusové zastávce. Dále můžete buď sestoupit k lanovce, ale mnohem hezčí je cesta západním směrem k Hinterfallegg. Odtud se vydejte na sever přes potok a dále pokračujte po severním břehu až ke stanici lanovky.

Zpátky to vezměte lesní cestou a projděte přes promenádu Sonnberpromenade. Ta vás dovede až k hostinci Sonnberg. Budete-li se držet stále východním směrem, dojdete zpět do centra města.

Nejvyšším bodem oblasti je Hintefallegg, který se tyčí ve výšce 1 000 m.