Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Vrchol Breiterkopf800px-zellamsee_uferpromenade_grandhotel

Výchozím bodem pro další výlet je Bruck na Glocknerstraße, jedno z městeček okresu Zell am See, které se nachází v nadmořské výšce 755 m. Vaší vrcholovou destinací bude lovecká chata východně od Breiterkopf (1 776 m). Na výlet si vymezte čas cca 6 hodin.

Z Brucku budete stoupat na jih kolem občerstvení Dachsgut. Projdete kolem hřbetu vrcholu Hahneckkogel (1 857 m) k domu na Erlhofplatte, kde je pěkná vyhlídka.

Na trase je zámek Fischhom, který bývá označovaný jako „perla Pinzgau“. Zámek si můžete prohlédnout i ze silnice.

Obejdete zámek a budete stoupat nad něj, a to severovýchodně do lesa Fischhornwald. Tady vás čeká trochu strmější výstup a projdete znovu kolem občerstvení Dachsgut.

Budete pokračovat severovýchodním směrem k horské chatě. Na křižovatce se vydejte na jihovýchod a směřujte k jižnímu svahu vrcholu Hahneckkogel. Jde o nejvyšší zalesněný vrchol východních Alp. Odtud se dostanete jižní stranou do sedla východně od vrcholu Breiterkogel. Budete pokračovat dál k občerstvení Moosalm. Tady se určitě zastavte a pokochejte se zdejším nádherným pohledem na Taury.

Zpáteční cestou budete sestupovat do údolí řeky Salzach a k výchozímu bodu se dostanete severní stranou údolí.