Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Výlet do Kaprunu přes údolítaurska-cyklostezka

Chcete nějakou delší procházku? Co třeba zhruba šestihodinový výlet? Vydejte se údolím do Kaprunu. Výchozím bodem je opět Zell am See.

Z výchozího bodu vyrazíte jižní částí promenády Seepromenade k výběžku jezera. Dostanete se k cestě Karl-Vogt-weg. Ta odbočuje vlevo a vede oblastí Zeller Moos. Poté dojdete k silnici Thumersbach. Odtud půjdete nahoru. Cestou „potkáte“ občerstvení „Hasling“, kde si můžete odpočinout a dát si něco dobrého.

Poté se vydejte jižním směrem k údolí Eßreithgraben. Odtud zamiřte na východ. Dostanete se až k městečku Bruck. Dojdete k řece Salzach, kterou přejdete na její jižní stranu. Odtud budete putovat až k bažinám Kapruner Moos. Přes bažiny se dostanete do Kaprunu. Zde se obrátíte na západ a vydáte se k občerstvení Einödhof.

Z Kaprunu můžete odjet zpět do Zell am See, ale pokud se ještě nebudete chtít vracet, můžete zamířit do obce Piesendorf a odtud přes obec Fürth a osadu Bruckberg zpět do centra výchozího bodu.

Cestou vás určitě okouzlí různorodá krajina kolem řeky Salzach, chráněná krajina Zeller Moos a za prohlídku stojí také zámek Fischhorn.

Pokud se vám nechce absolvovat celou trasu, můžete si cestu zkrátit místní dráhou Pinzgauer Lolbahn.