Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Ledovec Kitzsteinhornfotolia_517039_xs

Samotný ledovec vám nabízí 59 km sjezdových tratí. Z toho je 32 km modrých, 20 km červených a 7 km černých. Ledovec se nachází nad areály Maiskogel a Lenergerg.

Turisticky se tato oblast stále vyvíjí. Roku 2007 zde vyrostly nové sjezdové trasy a také nová a kvalitní šesti-sedačková lanovky. Rovněž se také rozšiřují funparky a podmínky pro freeride.

Zde je možné celoroční lyžování. Výjimkou je pouze období revize lanovek. Takové letní lyžování je jistě zajímavým zážitkem. Občas se ale stává, že ke konci létu je nedostatek sněhu. V tomto případě se lyžuje pouze v nejvyšší části ledovce, a to v oblasti vleků Magnetköpflifte. Ovšem počítejte s tím, že zdejší svahy jsou spíše pro nenáročnější lyžaře. Chcete-li trošku prudší svahy, vydejte se na vlek Kitzlifte či Keeslift.