Úvod Letní dovolená Výlet do Kaprunu přes údolí

Výlet do Kaprunu přes údolí

taurska-cyklostezka

Chcete nějakou delší procházku? Co třeba zhruba šestihodinový výlet? Vydejte se údolím do Kaprunu. Výchozím bodem je opět Zell am See.

Z výchozího bodu vyrazíte jižní částí promenády Seepromenade k výběžku jezera. Dostanete se k cestě Karl-Vogt-weg. Ta odbočuje vlevo a vede oblastí Zeller Moos. Poté dojdete k silnici Thumersbach. Odtud půjdete nahoru. Cestou „potkáte“ občerstvení „Hasling“, kde si můžete odpočinout a dát si něco dobrého.

Poté se vydejte jižním směrem k údolí Eßreithgraben. Odtud zamiřte na východ. Dostanete se až k městečku Bruck. Dojdete k řece Salzach, kterou přejdete na její jižní stranu. Odtud budete putovat až k bažinám Kapruner Moos. Přes bažiny se dostanete do Kaprunu. Zde se obrátíte na západ a vydáte se k občerstvení Einödhof.

Z Kaprunu můžete odjet zpět do Zell am See, ale pokud se ještě nebudete chtít vracet, můžete zamířit do obce Piesendorf a odtud přes obec Fürth a osadu Bruckberg zpět do centra výchozího bodu.

Cestou vás určitě okouzlí různorodá krajina kolem řeky Salzach, chráněná krajina Zeller Moos a za prohlídku stojí také zámek Fischhorn.

Pokud se vám nechce absolvovat celou trasu, můžete si cestu zkrátit místní dráhou Pinzgauer Lolbahn.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zell am See