Úvod Pojištění

Pojištění

Ať už jedete kamkoliv, je nutné počítat s tím, že se může cokoliv stát. Proto je vhodné mít cestovní pojištění. Díky němu v případě nějaké neštěstí zamezíte tomu, aby se vaše dovolená stala nepříjemným zážitkem, který vás ještě dlouho bude stát spoustu peněz.

Jak se pojistit?

Cestovní pojištěnífotolia_16975910_xs

Před vaší cestou do zahraničí by pro vás mělo být samozřejmostí sjednat si cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se může přihodit.

Základem tohoto pojištění je úhrada léčebných výloh v případě, že v zahraničí onemocníte či budete-li mít nějaký úraz.

Z tohoto pojištění vám bude zaplacená hospitalizace, výlohy na léky, lékařské ošetření a další výlohy související s léčením. Také ve většině cestovních pojištění je zahrnutý převoz tělesných ostatků v případě úmrtí pojištěnce. Pojistit se můžete na různou dobu, v rozmezí jedno dne až jednoho roku.

Máme více druhů cestovního pojištění. Jsou jimi služební, sportovní a turistické. Při cestě do Zell am See nejčastěji využijete právě to turistické.

Pokud jste před svou cestou do zahraničí zaneprázdněni a máte doma internet, není problém zařídit si cestovní pojištění on-line cestou z pohodlí vašeho domova.

Lze si také zřídit cestovní pojištění k platební kartě, pak už nemusíte si zřizovat další pojištění. Toto pojištění má však své nevýhody. Tou největší je nízké pojistné limity i malý rozsah pojištění.

I při klasickém pojištění je na vás, abyste zvážili rozsah vašeho pojištění. Proto se dobře zamyslete nad riziky, které vás na vaší dovolené mohou čekat.

Pojištění v případě extrémních sportůfotolia_1160811_xs

Pokud se do Zell am See chystáte na aktivní dovolenou, je na místě si říci, které sporty jsou považovány za extrémní. Vyjedete-li totiž na aktivně zaměřenou dovolenou, mnohdy vám nestačí klasické cestovní pojištění.

Každá pojišťovna má jiné podmínky pro poskytování pojištění u extrémních sportů. Některé pojišťovny vás na určitý sport zkrátka nepojistí. Proto je vhodné si zjistit, které sporty jsou považovány za běžné a které za extrémní.

Za běžné sporty, u kterých nepotřebujete speciální pojištění, se většinou považuje plážový volejbal, kopaná, turistika, plavání, stolí tenis a podobné sporty.

Chcete-li trávit dovolenou na jezeru Zeller am See a budete-li se tu věnovat vodním sportům, je pojištění nutné. Za vodní sporty v tomto smyslu se nepovažuje plavání a šnorchlování.

Chcete-li si tu zkusit bungee jumping či paraglding, je také nutné speciální pojištění, stejně jako v těchto dalších případech: vysokohorská turistika, speleologie, lyžování.

Pozor: Pokud se vám při lyžování stane něco mimo vyznačené trasy, pojišťovna vám úraz neproplatí.

U některých pojišťoven je nutné uzavřít speciální pojištění na cyklistiku či na jízdu na kolečkových bruslích, tenis, squash, aerobik, jízdu na koni, basketbal atd.

Proto ať už se na své dovolené chystáte provozovat jakýkoliv sport, informujte se předtím, zda se na něj vztahuje vaše cestovní pojištění.

Sice mluvíme o pojištění v případech extrémních sportů, ale jak vyplývá z výše uvedeného, extrémním sportem jsou myšleny i činnosti, které byste tímto přívlastkem běžně neoznačili.

 

Pozor: Budete-li cestovat s cestovní agenturou, pravděpodobně bude vyřizovat cestovní pojištění za vás a vy se tak nemusíte o nic starat. Přesto si před odjezdem prověřte, na co všechno vás agentura pojišťuje a dobře zvažte, zda je toto pojištění pro vás dostatečné.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zell am See