Úvod Cyklistika Taurská cyklostezka

Taurská cyklostezka

taurska-cyklostezkaTaurská cyklostezka (Tauern Radweg)

Taurská cyklostezka je nejvýznamnější, a proto si ji trochu přiblížíme. Tato cyklostezka vede podél řek Salzach a Saalach. Jak už napovídá její název, prochází národním parkem Vysoké Taury.

A pro koho je tato stezka určená? Pro všechny ty, kteří mají rádi hezkou přírodou. Stezka není nikterak náročná, takže jste-li sportovně založená rodina, není problém si zajet sem. Na celé trase najdete jen dvě delší stoupání. Trasa má dohromady délku 325 kilometrů.

Vhodným začátkem trasy je u Krimmelských vodopádů, které se nachází v nadmořské výšce cca 1050 m.n.m. Jde o největší vodopády ve střední Evropě. Podél Salzachu pak budete pokračovat přes Mittersil pod Grosslocknerem směrem na Bruck. Zde máte možnost zajet do Zell am See, ale také můžete jet na Werfen a Hallein. To je také v Salzburgu. Zde se obě trasy spojují.

Výhodou této stezky je fakt, že má spoustu odboček, takže je toho na trase skutečně mnoho k vidění. Můžete se ubytovat v kempu a udělat si výstup na Hoctor či na ledovec Pasterze, na vyhlídku Edelweißspitze atd.

Dalšími zajímavostmi na trase jsou ledová jeskyně Eisriesenwelt, soutěska Liechtensteinklamm, hrad Hohenwerfen, město Salzburg se svými krásnými památkami atd.

Dále stezka pokračuje na St. Georgen přes Burghausen atd.

Nechte se zlákat touto cyklostezkou. Čekají tu na vás nádherné scenérie. Kousek této trasy vede i Německem.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zell am See