Zell am See

800px-Austria_salzburg_zell_am_see.svg

Zell am See je název pro menší lázeňskou obec, která se nachází v Rakousku, konkrétně nedaleko Salzburgu. Název označuje nejen obec, ale rovněž celou tuto oblast a také se tak s menší obměnou nazývá zdejší významné jezero – Zeller am See.

Každopádně Zell am See je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Rakouska. Najdete tu vše, co si lze představit pod pojmem aktivní dovolená.

V zimě si tu můžete vybrat z celé řady rekreačních středisek, které nabízejí desítky kilometrů perfektně udržovaných sjezdovek. Příležitost je tu i pro další zimní sporty.

Ovšem ani v létě se v této oblasti nudit nebudete. Zvlášť pokud máte rádi vysokohorskou turistiku. Můžete se vypravit na jeden z mnoha vrcholů nebo si udělat jen menší procházku po okolí. Mnozí se tu také věnují cykloturistice, ježdění na bruslích, ale jsou tu i mnohé sportovní haly, golfová hřiště a další možnosti sportovního vyžití.

Vzhledem k tomu, že je turisticky Zell am See velmi oblíbený, nabízí všechny standardní služby, které se sluší od oblasti, která žije turismem. Budete tady mít veškerý komfort.

Můžete vyrážet do okolí na výlety. I mimo Zell am See jsou zajímavá místa, která je zajímavé vidět a prozkoumat.


Doprava

A jak se nejlépe dostat autem do Zell am See? Nejjednodušší a nejrychlejší cesta je přes hraniční přechod Folmava – Furth im Wald – Cham – Straubing – Landau – Eggenfelden – Alttoting – Trostberg – Traunstein – Saalfelden - Zell am See.

Z Prahy do střediska Zell am See je to 568 km a cesta trvá cca 7 hodin.

Pohodlná je doprava do Zell am See i autobusem, nejlépe zajištěným od cestovní kanceláře, se kterou cestujete a která zajišťuje vše potřebné.Zell am See jako okres

Zell am See představuje okres, který najdete v rakouské zemi Salcbursko. A jak se odlišuje město od okresu? Celému okresu Zell am See se říká také „Pinzgau“, takže setkáte-li se s tímto pojmem nenechte se zmást. Je to jen jiný výraz pro okres Zell am See.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zell am See