Úvod Jeskyně a soutěsky

Jeskyně a soutěsky

Ledová jeskyně Eisriesenwelte441860a

Eisriesenwelt představuje největší ledovou jeskyni na světě. Najdete ji na pohoří Tennebirge, které se rozprostírá nad městem Werfen.

K ledové jeskyni se vydáte ze zdejšího parkoviště, na které dojedete autobusem či autem. Několik stovek metrů od parkoviště se nachází chata Wimmermann. Zde je obchod se suvenýry a lanovkou. Zaplatíte tu vstupné a lanovka vás vyveze nahoru. Cestou se kochejte krajinou, která tu je skutečně nádherná.

Po vystoupení z lanovky vás čeká ještě poměrně náročná túra k samotné jeskyni a pak už následuje samotná prohlídka, která je s průvodcem. Můžete si vybrat, zda výklad budete chtít v angličtině či v němčině. Prohlídka jeskyně trvá cca 2 hodiny.

Celou tu dobu se budete kochat nádhernými krápníky a ledem, který bude všude kolem vás. Je to jedinečný zážitek.

Pozor: Nezapomeňte se na cestu teple obléci, v blízkosti jeskyně je poměrně velká zima, a to i v letních měsících. V jeskyni se teplota drží na nule. Někde klesá i do minusových hodnot.

Soutěska Liechtensteinklamm

Soutěska Liechtensteinklamm je turisty velmi oblíbená, a to právem. Je jedna z nejkrásnějších, ale také jedna z nejhlubších soutěsek celých Alp. Hloubka dosahuje 300 m. Nachází se poblíž města St. Johann im Pongau, což je zhruba 40 km od Zell am See.

Mnozí horolezci, kteří zdolávají okolní vrcholy, se sem vydávají na výlet v případě, že je špatné počasí a nedají se provádět výstupy. Ovšem místo je natolik zajímavé, že jej určitě navštivte, i když vás špatné počasí nezastihne.

Procházka je to uchvacující. Pod vámi se tyčí propast, ve které burácí vodní živel. Konec soutěsky je zakončený Závojovým vodopádem, který má atmosféru.

Tuto krásu můžete vidět díky členům spolku z Pongau, kteří se pustili v roce 1875 do zpřístupnění soutěsky.

A jak se k soutěsce dostanete? Odbočíte z Tauernské dálnice A10 na sjezdu na Bischofsthofen. Dále pojedete po státní silnici B311. Po 9 km se dostanete do St. Johann/Pg. Za St. Johann je křižovatka, na které odbočíte doleva právě na Lechtensteinklamm. Tudy se už dáte podle ukazatelů, které vás zavedou na parkovišti u soutěsky.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zell am See