Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Saalbach-Hinterglemm Leogang

Saalbach-Hinterglemm_Leogang

Saalbach-Hinterglemm Leogang představuje moderní a špičkovou lyžařskou arénou, která je zároveň největší v Rakousku.

A jakou sjezdovku si pro svou jízdu vyberete?  To už záleží jen na vás. Důležité je, že si tu vybere skutečně každý lyžař. Sjezdovky jsou různé, ale mají několik společných vlastností. Jsou dobře udržované, široké a bude se vám na nich dobře lyžovat.

Zajezdíte si tu na více než 200 km sjezdovek. Nejvíce je tu červených sjezdovek - 95 km, dále pak modrých - 90 km a také tu najdete 15 km černých sjezdovek. K dispozici tu je pro vaší přepravu 31 lanovek a 24 lyžařských vleků. Milovníci freeridových sjezdů ocení 100 km možných tras.

Projet se můžete z vrcholů Kohlmaiskopf, Bernkogel, Reiterkogel a Spieleckkogel. Ty jsou pro nenáročné lyžaře, kteří dávají přednost mírnějším kopcům. Ovšem pokud hledáte lyžařskou výzvu, tak je tu pro vás také mnoho příležitostí. Sjeďte si např. z vrcholu Zwölfer. Chcete-li se dostat výš, tak je tu pro vás Schatterburg, který dosahuje výšky 2020 m.

Toužíte-li lyžovat naplno a nestačí vám čas určený denním světlem, nevadí. Zajeďte si do zábavného parku v Hinteglemmu, kde je osvětlená sjezdovka, a pokračujte v lyžování směle dál. Je tu i pět osvětlených sáňkařských drah.

Unaví-li vás lyže, nebojte se, že byste si tu nenašli náhradní program. Možností je tu celá řada. Jsou tu podmínky pro zimní turistiku, můžete se projet na saních tažených koňmi, vydat se na výpravu s pochodněmi či putovat na sněžnicích.

Budete-li si chtít od lyžování odpočinout, dejte si něco dobrého k jídlu v některé ze zdejších restaurací. Je zde mnoho nabídek místních specialit a jistě si i vy pochutnáte.