Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Zell am See  a KaprunPhotoxpress_16224307

Budeme-li se bavit o zimním středisku Zell am See, musíme se zároveň bavit i o Kaprunu. Tato střediska jsou totiž propojená. Rozprostírají se v nadmořské výšce 757 - 3 029 m.n.m. Budete-li se chtít přesouvat mezi Zell am see a Kaprunem, máte tu k dispozici skibus. Tyto městečka jsou od sebe vzdálené 7 km.

Jde o velmi oblíbenou oblast, která má mezinárodní význam. Každoročně sem směřuje celá řada lyžařů. Nevýhodu tedy mohou být přeplněné svahy. Je pravdou, že tu zrovna sami nelyžujete, ale vzhledem k rozsahu areálu to zase neznamená, že byste neměli pro sebe dostatečný prostor.

Je zde 138 km sjezdových tratí, z toho je 57 km modrých, 49 km červených a 32 km černých tratí. Na běžkaře v okolí čeká celých 200 km tras, takže si jistě vybere i ten nejnáročnější. Snowboardisté tu mají k dispozice dokonce 3 snowparky. Podmínky jsou tu i pro freeride. Terény s hlubokým sněhem najdete především v oblasti Langwiedu. Samozřejmostí je také umělé zasněžování. To je vykonáváno 127 sněhovými děly.

Ať už pojedete dolů jakoukoliv sjezdovkou, nezapomeňte se také trochu rozhlížet kolem sebe. Jsou tu nádherná panoramata.

Pod lyžařský areál spadají ještě vrcholy Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel. Ty si přiblížíme samostatně. Celá tato oblast je spojena a tvoří středisko s názvem Europa-Sportregion.

Europa-Sportregion je tak nejpropracovanější organizací rekreačních a sportovní aktivit. Hlavními centry jsou Kaprun a Zell am See. Najdete tu celou síť skibusů, kterými jsou střediska propojená.