Úvod Základní informace Město Zell am See

Město Zell am See

see

Zell am See představuje oblíbené lázeňské město, které se nalézá ve Salcbursku v nadmořské výšce 750 m.n.m. a má rozlohu 55,17 km2. Žije zde přes 9 500 obyvatel. Leží hned vedle stejnojmenného jezera.

Jde o okresní město oblasti Mitterpinzgau, do kterého směřuje každoročně mnoho turistů. Je to totiž velmi důležité středisko evropského sportovního ruchu.

Město leží mezi Zellským jezerem a Schmittenhöhe.

Z památek stojí za návštěvu především věž Kastnerturm, což je nejstarší budova tohoto města, která byla vybudovaná v 10. století. Dnes zde najdete Muzeum místní historie. V muzeu se dozvíte postupný vývoj střediska Zell am See - od počátku, kdy středisko obchodovalo se solí, až do dnešní doby, ve které je jedním z nejvýznamnějších turistických středisek v zemi.

Ve městě si prohlédnete také mnohé domy vybudované v barokním či renesančním stylu.

Kromě dalších památek nezapomeňte navštívit také lázně a využít jejich služeb. Chcete nechat pečovat o své tělo i mysl? Využijte zdejších wellness programů a uvidíte, že se domů budete vracet odpočatí a plní nových sil.

Vznik názvu a historie města800px-zell_am_see_um_1900

Jméno města je odvozené od slova „Cella“, čímž byla myšlena klášterní cela, která zde byla vybudována v roce 740.

Významný rozvoj města započal roku 1928. Do této doby také datujeme výstavbu důležité železnice Schmittenbahn. Pro zdejší dopravu bylo její vybudování zásadní, stejně jako výstavba zdejší dráhy Pinzgauer Lokalbahn, která byla otevřená v roce 1898.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zell am See