Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Sob Ne Po Út

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Kaprun

fotolia_16394266_xs

Kaprun představuje horskou vesnici, která leží v nadmořské výšce 786 m.n.m. Nachází se na severním úpatí Vysokých Taur. Součástí Kaprunu je ledovec Kitzsteinhorn. Najdete ho 6 km od centra obce Kaprun a jde o významné zdejší lyžařské středisko. Po této vesnici je pojmenovaná celá zdejší oblast. Stejně jako to je u Zell am See.

V blízkosti centra obce najdete rovněž komplex „Frezitzcentrum“ a jak už název napovídá, je to vhodné místo pro trávení volného času. Jeho součástí je krytý bazén, solárium, vířivka, pára, sauna...V centru také najdete velké množství kaváren, restaurací a barů.

Vesnice Kaprun je také proslavená svou soustavou vodník děl, která pochází z padesátých let 20. století. Nazývá se Tauernkraftwerke Kaprun. Najdete tu také oblíbenou soutěsku Sigmund-Thun Klamm a Muzeum historických vozidel.