Tipy na cestování

 

Pro lyžování na Slovensku doporučujeme Donovaly - horskou obec u v západní části Nízkých Tater.

Rakouské alpy - lyžování v Rakousku na ledovci. Lyžařská sezóna je obvykle dlouhá, na ledovci Dachstein West dokonce celou zimu i léto.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu.

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě.

Počasí v Zell am See

° ° ° ° °
Ne Po Út St Čt

Zellamsee - veškeré texty jsou autorsky chráněny - přísný zákaz jejich používání nebo šíření bez souhlasu provozovatele. 

provozovatel : COTOPAXI CZ, s.r.o. U Nádraží 1204/2A, Havířov, 73601, IČ:25859714, vedená u rejstříkového soudu v Ostravě č.C22639

Tipy na dovolenou

Štrbské pleso patří mezi nejnavštěvovanější tatranské jezera.
Azorské ostrovy (Azory) představují portugalské souostroví. Nachází se v Atlantském oceánu cca 1 500 km od Lisabonu.

Město Zell am Seesee

Zell am See představuje oblíbené lázeňské město, které se nalézá ve Salcbursku v nadmořské výšce 750 m.n.m. a má rozlohu 55,17 km2. Žije zde přes 9 500 obyvatel. Leží hned vedle stejnojmenného jezera.

Jde o okresní město oblasti Mitterpinzgau, do kterého směřuje každoročně mnoho turistů. Je to totiž velmi důležité středisko evropského sportovního ruchu.

Město leží mezi Zellským jezerem a Schmittenhöhe.

Z památek stojí za návštěvu především věž Kastnerturm, což je nejstarší budova tohoto města, která byla vybudovaná v 10. století. Dnes zde najdete Muzeum místní historie. V muzeu se dozvíte postupný vývoj střediska Zell am See - od počátku, kdy středisko obchodovalo se solí, až do dnešní doby, ve které je jedním z nejvýznamnějších turistických středisek v zemi.

Ve městě si prohlédnete také mnohé domy vybudované v barokním či renesančním stylu.

Kromě dalších památek nezapomeňte navštívit také lázně a využít jejich služeb. Chcete nechat pečovat o své tělo i mysl? Využijte zdejších wellness programů a uvidíte, že se domů budete vracet odpočatí a plní nových sil.

Vznik názvu a historie města800px-zell_am_see_um_1900

Jméno města je odvozené od slova „Cella“, čímž byla myšlena klášterní cela, která zde byla vybudována v roce 740.

Významný rozvoj města započal roku 1928. Do této doby také datujeme výstavbu důležité železnice Schmittenbahn. Pro zdejší dopravu bylo její vybudování zásadní, stejně jako výstavba zdejší dráhy Pinzgauer Lokalbahn, která byla otevřená v roce 1898.